X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Узаконення самовільного будівництва (Самобудови)

Узаконення самобудови: складний процес простими словами

Не шукайте виходи – вирішуйте проблему

Узаконення самовільного будівництва у м Харкові є однією з найважливіших послуг, допомогу в якій надає наша фірма. Самобудова є будь-яка будівля (гараж, сарай, прибудова, будинок, магазин, адміністративна будівля, церква, додатковий поверх будинку та ін.), право власності на яке не підтверджено документально, а також відсутні необхідні дозвільні документи на будівництво (до них відносяться проектна документація, дозвіл на початок робіт, акт / сертифікат про введення в експлуатацію). Також до самобудови можна віднести не тільки будову, а й процес, пов’язаний з будівництвом без дозвільних документів.

Узаконення самобудови в м. Харьков означає ряд заходів, а саме:

 • введення самобуду в експлуатацію;
 •  отримання правовстановлюючого документу;
 •  його реєстрація.

Якщо Ви вирішили зайнятися узаконенням самовільного будівництва в місті Харкові, то необхідно, щоб власник будинку подав зареєстровану декларацію або сертифікат в реєстраційну службу і отримав свідоцтво про право власності та виписку з реєстру прав власності. Узаконення самобуду в м. Харьков відноситься до досить складних юридичних питань, у вирішенні яких не обійтися без допомоги професіоналів.

Получить консультацию
Закажите бесплатную консультацию, и мы ответим на все Ваши вопросы!

Самовільно побудовою законодавство України називає:

 • будівництво на земельній ділянці, що не належить забудовникам або місце для будівель на якому не відведено (використання земельної ділянки за фактом при відсутності рішення органу місцевої або виконавчої влади про передачу у власність земельної ділянки, або надання його в оренду, або при відсутності оформленої угоди щодо цієї земельної ділянки);
 • будівництво нерухомості на земельній ділянці, що належить забудовнику або знаходиться в його користуванні, але без відповідного дозволу, без затвердженого проекту або з порушеннями будівельних правил і норм;
 • капітальний ремонт, технічне переоснащення, реставрація, реконструкція без оформленого дозволу, з порушенням будівельних, архітектурних, екологічних, санітарних, а також інших норм і правил

Чому так важливо узаконення самовільного будівництва в м. Харьків?

Проблем, які в подальшому може принести самобуд чимало. До основних з них, як правило, відносять такі:

 • накладення штрафу або інші санкції з боку місцевої влади або ДАБК;
 • самобудова не можна подарувати, продати, взяти кредит під його заставу, залишити в спадок;
 • самобудова не захищений від вимоги його знести або перебудувати;
 •  самобудову можуть відібрати, в той час як справжній власник не зможе довести свої права на будівництво;
 • проведення електрики, водопроводу і каналізації в самобудову ускладнене без наявності права власності.

Самостійне узаконення самовільної забудови в м Харків може мати деякі підводні камені.

Так, не існує інструкцій того, як коректно і правильно заповнити декларацію (про готовність об’єкта до експлуатації), а також звіт про технічне обстеження самобудови. І що є головним – на підставі яких нормативних документів необхідно це проводити. У багатьох актах термінологія досить часто різниться, у зв’язку з чим місцеві ДАБК можуть дати Вам відмову в реєстрації відповідної декларації, а отже і відмовити в узаконення самовільного будівництва в м. Харьків.

Також місцеві ДАБК іноді вказують тільки тип порушення (наприклад, «неправильно заповнена декларація”), не вказуючи при цьому конкретику самого порушення. В цьому випадку оскарження такої відмови в суді робиться малоперспективним, так як суть порушення невідома, проте вона повинна бути вказана в документах для суду.

Тому необхідно розуміти, що узаконення самовільної забудови в м Харків є складним процесом, а його легалізація досить часто затримується з бюрократичних причин. Для того, щоб грамотно вирішити подібне питання потрібно в обов’язковому порядку звернутися до професійного юриста.

Чому за допомогою в узаконення самовільної забудови в м Харків Ви повинні звернутися саме до нас?

 • Наші фахівці готові надати практичну допомогу у вирішенні всіх питань, що стосуються узаконення самовільної забудови, а також введення самовільних будов в експлуатацію. Ми допоможемо Вам грамотно оформити право власності на об’єкти самовільного будівництва.
 • Ми працюємо офіційно відповідно до укладеного договору.
 • Ми не тільки готові взятися за найскладніші ситуації, але і гарантуємо їх успішне вирішення на  Вашу користь.
 • Завдяки багаторічному досвіду роботи, ми відмінно оперуємо усіма механізмами, які необхідно використовувати в конкретному випадку узаконення самовільного будівництва в м. Харьків відповідно до законодавства України.

Отримати детальну інформацію про узаконення самовільної забудови в м. Харків або задати питання ви можете, набравши наш номер телефону або відвідавши наш офіс.

Отримати безкоштовну консультацію