X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Питання/відповідь

  • Тетяна: для продажу будинку нотаріус вимагає приватизацію земельної ділянки, чи правомірні його дії і чи можна продати будинок без приватизації землі? ли его действия и можно ли продать дом без приватизации земли ?
    Відповідь: однозначно дії нотаріуса неправомірні. Приватизація земельної ділянки не є обов'язковою умовою для продажу (або іншого відчуження) житлового будинку, проте згідно зі ст. 377 Цивільного кодексу України, Кадастровий номер земельної ділянки є істотною умовою цивільно-правового договору. Відповідь: будинок без приватизації землі продати можна, але кадастровий номер оформити прийдеться.
  • Любов Іванівна: Шановні юристи, мені потрібна консультація щодо перерозподілу суміжних ділянок, на які є кадастровий номер. Якщо сусіди не заперечують чи можна частину їх ділянки приєднати до моєї. І на сусідній і на моєї ділянках розташовані будинки. Яка вартість цих робіт?
    Відповідь: все залежить від форми власності ділянок (приватизовані чи вони). Якщо всі ділянки приватизовані, то порядок набагато простіше: необхідно провести розділ ділянок, на ті частини, які ви бажаєте отримати в свою власність і ті, які залишаться у колишніх власників; потім провести операцію-купівлі продажу земельних ділянок, а після об'єднати з вашою і зареєструвати право власності. Якщо ж ділянки знаходяться в комунальній власності, то для кожної з дій необхідний дозвіл органу місцевої влади (рішення міськради / сільради). Вартість робіт потрібно уточнювати індивідуально, виходячи з поставленого завдання.
  • Любов: Добрий день. Купила будиночок в селі на ділянці 0,13 га (кадастровий номер є). Я пенсіонерка. Чи можна мені приватизувати ділянку і скільки це мені обійдеться. Заздалегідь дякую.
    Відповідь: Доброго дня. Приватизувати можна в тому випадку, якщо раніше ви не приватизували земельну ділянку під забудову. Варіантів є 2. Перший варіант - це розробити технічну документацію із землеустрою, зареєструвати і затвердити на сесії місцевої ради. Другий варіант - це реєстрація права власності на земельну ділянку за сільрадою і подальша передача у власність на сесії сільради без розробки документації.  
  • Валерій: технічна документація оформлена в 2012 році дійсна вона в 2018
    Відповідь: У разі якщо документація була затверджена - дійсна. В інших випадках - ні.
  • Ігор Миколайович: Як виготовити держ.акт на садівниче товариство?
    Відповідь: З 2013 року державні акти не видаються. Якщо садівниче товариство хоче оформити свою землю, яка раніше виділялася за рішенням органів, але право користування не було оформлено відповідним чином, то необхідно робити інвентаризацію земель садівничого товариства або ж через проект відведення оформляти у власність садового товариства землі загального користування.
  • Питання: Хто має право приватизувати землю безкоштовно, де і скільки?
    Відповідь: Законодавство України дає громадянам країни право на отримання землі в особисте користування безкоштовно. Земельний кодекс в ст. 121 містить вказівки про те, на яких підставах і в яких розмірах громадянин може узаконити приватне володіння земельною ділянкою без оплати мита. Норми такі: Для побудови та господарського забезпечення приватного будинку - до 25 соток в сільській місцевості, до 15 соток в селищах і до 10 соток в межах міста. Для побудови дачі - до 10 соток. З метою садівництва - до 12 соток. Для будівлі гаража - до 1 сотки. Для облаштування особистого господарства - до 2 га. Для організації фермерського господарства - розмір ділянки відповідає розміру паю, визначеного для учасників сільськогосподарських підприємств, що знаходяться на території тієї ж адміністративної одиниці (міста, села, селища), що і фермерське господарство, або розміром середнього паю по даному району. Всі повнолітні громадяни України мають право одноразової безкоштовної приватизації для кожного з цільових варіантів використання землі.
  • Питання: Добрий день, шановні юристи! Мені потрібна юридична консультація з питання приватизації землі, на якій побудований житловий будинок, в якому прописані люди. У будинку, який розташований на неприватизованій земельній ділянці, прописані двоє - мати і неповнолітня дитина. Житло знаходиться у власності у сестри матері, яка ніколи не була в ньому зареєстрована і практично не проживала. Питання: чи має дитина, прописаний в будинку, право на приватизацію земельної ділянки при досягненні повноліття? Спасибі за відповідь!
    Відповідь: Відповідно до законодавства, землю під будинком мають право приватизувати ті люди яким цей будинок належить на праві приватної власності і земля буде розподілятися рівно в тих частках в яких належить будинок (співвласника). А прописаних в будинку може бути хоч 100 чоловік вони до приватизації землі не мають ніякого відношення. Висновок- якщо у будинку один власник то і земля буде приватизована на одного.
  • Питання: Доброго дня! Є земельна ділянка, право власності на який належить двом господарям. Земля не приватизована. Ділянка поділена в таких пропорціях: 3/5 - наша, 2/5 - сусідська. Нам відмовили в приватизації земельної ділянки (своєї частини), оскільки сусідка проживає в Росії. Наполегливо пропонують довгострокову оренду землі, проте нам це не підходить, оскільки хочемо продати ділянку. Підкажіть, чи можна в такій ситуації розділити землю і приватизувати тільки свою частину земельної ділянки?
    Відповідь: Приватизація землі в описаній ситуації можлива після розділу (виділення частки) ділянки, однак для цього потрібна згода співвласниці. З огляду на її відсутність на Україні, отримати згоду сусідки проблематично. З урахуванням ситуації, що склалася, можна рекомендувати звернутися до суду з позовною заявою. Для цього необхідно: - скласти позов до суду, вказавши в якості адреси відповідача (сусідки), останню відому адресу її реєстрації (прописки); - сповістити відповідача про дату і час слухання справи через засоби масової інформації - офіційні ЗМІ. Суд зобов'язаний повідомити сторони належним чином - шляхом відправлення рекомендованого листа з повідомленням, через кур'єрську службу або шляхом розміщення оголошення в засобах масової інформації. В даному випадку можна застосувати останній варіант (коли місцезнаходження невідомо). Після цього сусідка буде вважатися повідомленої про дату та час розгляду справи, після чого суд зможе прийняти рішення про приватизацію землі та поділ земельної ділянки.
Задати питання
Після відправки питання він пройде модерацію і з'явиться на сайті.
Додати Перевірте коректність даних. Ваше питання було успішно відправлений, найближчим часом він з'явився на сайті.
Отримати безкоштовну консультацію