X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Розробка детальних і генеральних планів території

 Документація щодо території, що знаходиться у власності або яка готується до приватизації, завжди має особливості і певні труднощі. Іноді вже готові папери оскаржують у суді через їх невідповідності дійсності. У даній статті ми розберемося в тонкощах складання генерального та детального планів, а також в проблемах, які можуть виникнути в процесі.

У Харкові майже постійно в розробці знаходиться більше 100 детальних планів території. Тільки в минулому році з приводу 10 документів відповідного типу були проведені слухання, але затвердити вдалося тільки три з них. Також прокуратура оскаржила дещо раніше підписані документи через їх неправильного утримання. Детальний план за своїм визначенням має відповідати генеральному плану міста або його окремого району. Проблеми з документацією такого типу можуть виникнути в процесі отримання дозволу на будівництво. Забудовник, який бажає зайняти певне місце і почати зведення будівлі, повинен детально ознайомитися з усіма прилеглими спорудами і за допомогою юристів підтвердити свою можливість починати роботи.

Получить консультацию
Закажите бесплатную консультацию, и мы ответим на все Ваши вопросы!

Хто розробляє детальні плани територій?

Як правило, розробкою документації такого типу займаються місцеві влади. Про це йдеться в постанові Міністерства регіонального розвитку та будівництва. За детальні плани в окремих населених пунктах також відповідають органи місцевого самоврядування. Експерти в даній галузі відзначають, що через певні нестиковки все може бути не зовсім однозначно. План повинно розробити місто, а не бажаючий розпочинати будівництво забудовник. У той же час, муніципалітету необхідно самостійно профінансувати його, що дасть можливість виключити проблеми в подальшому. На ділі ж керівництво міста або району не завжди хоче витрачати кошти на подібні процеси, через що у забудовників можуть з’являтися проблеми. Перед початком робіт також відбувається процедура сертифікації проекту архітекторами і іншими органами.

Незважаючи на наявність всіх документів, ДПТ не може бути гарантією відсутності проблем у забудовника в подальшому. Експерти відзначають, що цільове використання ділянки має властивість несподівано змінюватися, через що починаються розгляду та інші неприємності.

Отримати безкоштовну консультацію