У 2018 році в Україні стало можна реєструвати права власності нерухомості та землі в місцевих центрах надання адміністративних послуг. У той же час, без допомоги кваліфікованих фахівців в юриспруденції зібрати необхідні документи і позбутися бюрократичної тяганини буде дуже складно.
Розглянемо покроковий порядок процесу реєстрації права власності на нерухомість:
Виберіть нотаріуса або юриста, який буде займатися реєстрацією прав і підбором всіх необхідних для цього документів. Ви можете самостійно знайти їх перелік в інтернеті, але через постійні зміни в законодавстві просто помилитися. Через невелику неточність державні структури будуть постійно спрямовувати вас від одного відомства до іншого.
Далі підготуйте пакет документів, в який будуть входити:
- Витяг з ДЗК.
- Оригінали і копії паспорту та ідентифікаційного номеру заявника.
- Відомості про оплату арбітражного збору (в даний час його сума становить 170 грн).
- Документи, що підтверджують підстави права на володіння ділянкою.
- Довіреність, якщо ви не є прямим власником.
Термін розгляду подібних документів повинен займати не більше 5 робочих днів. Після цього ви зможете отримати роздруківку плану за отриманими реєстратором даними, але в ньому не буде підписів і печаток. Рішення з приводу вашої заяви з’явиться на сайті Мін’юсту і отримає законну силу відразу після публікації. Порядок проведення реєстрації є досить трудомістким процесом, через що його краще довірити фахівцям. Це дозволить вам позбавитися від бюрократії і потреби проводити багато часу в чергах і при заповненні бланків і документів.