X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Самобудова, штрафи та чи можуть відмовити в узаконенні?

Самобуд став досить поширеним явищем в 90-і роки. Незважаючи на те, що зараз власники приватної власності намагаються ще на стадії будівництва отримувати дозвіл на зведення того чи іншого об’єкта, процес їх узаконення ніхто не відміняв. Наприклад, ви отримали спадок, проте на ньому є самобуд, що не внесений до реєстру і план. Через нього можуть початися проблеми з оформленням документів, через що питання потрібно вирішити максимально швидко.

Чи можуть відмовити в узаконення самовільної забудови?

В даний час українське законодавство гарантує, що самовільне будівництво можна буде офіційно зареєструвати. У той же час, існують певні положення, згідно з яким інспектор все ж може відмовити вам. На об’єкті не повинно бути відхилень від вимог по будівельним нормам, встановленим законодавством. Фахівці відзначають, що при початку процесу узаконення важливо відразу ж звернутися до досвідченого інженера, так як від його кваліфікації буде залежати подальша доля будови і всієї ділянки. Всі дані повинні бути внесені коректно і правильно в документацію, тому що в противному випадку маніпуляції можуть завершитися судовим розглядом.

Сама процедура узаконення самовільної забудови ділиться на три окремих етапи:

  • Техогляд. У його процесі також складається вся необхідна документація щодо об’єкта, про який йде мова.
  • Подача документів. Всі папери повинні бути передані до місцевого ДАБК. Якщо інженери виявили на об’єкті недоліки, вони повинні бути усунені найближчим часом.
  • Реєстрація. Даний етап є завершальним і, фактично, переможним для домовласника.

Варто пам’ятати, що головним правилом реєстрації самобуду є наявність права власності на ділянку, на якому він зведений. У разі його відсутності зробити самочинно збудований об’єкт законним не вийде. Також існують певні нормативи для побудови, яким вона повинна відповідати:

  • Об’єкт повинен бути не ближче 8 метрів до інших будівель.
  • Відстань від меж ділянки має бути не менше метра.
  • Відстань до вулиці повинно бути не менше 3 метрів.
  • Комунікації повинні бути на відстані не менше 3 метрів.

Якщо об’єкт відповідає нормам, і у вас є право власності на відповідну ділянку, на якому він зведений, з реєстрацією самовільної забудови не повинно виникнути проблем.

Отримати безкоштовну консультацію