X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Реєстрація права власності

Регистрация права собственности

Будь-яке нерухоме майно для його продажу, будівель або здачі в оренду вимагає державної реєстрації в установленому українським законодавством порядку. Даний процес, як правило, не викликає труднощів, однак недостача всього одного документа може стати причиною того, що вам доведеться провести багато часу в чергах на прийомах в держоргани. Підготовка документації також займає тривалий час, через що краще звернутися до профільної організації з кваліфікованими фахівцями. Навіть в даному випадку варто бути готовим до труднощів, маючи в своєму розпорядженні всієї відповідної інформації про оформлення права на власність.

В першу чергу потрібно розібратися, яке саме майно класифікується як нерухомості. Відповідно до Цивільного Кодексу, до нього ставляться ділянки землі і об’єкти, розташовані на ній. Якщо говорити простими словами, нерухомістю можна вважати будинку, квартири, а також інші приміщення різного типу. Вдаючись в подробиці, також до нерухомого майна відносять морські судна і космічні кораблі, але вони не зовсім підходять під описувану нами тему.

Наявність права власності на той чи інший об’єкт, який ви плануєте продати або здати в оренду, можна вважати не просто формальністю, а реальною необхідністю. Далі ми розглянемо основні тези реєстрації власності в Україні. Відповідними повноваженнями в нашій країні наділені:

  • Реєстратор. Він повинен мати громадянство України і володіти вищою освітою в сфері юриспруденції.
  • Нотаріус. Як правило, знайти таку людину в будь-якому місті не складає труднощів.
  • Приватні або державні виконавці. Даний випадок підходить при примусовому виконанні рішення судових органів.

Оптимальним варіантом у даному випадку є нотаріус, так як він може здійснити і реєстрацію права на власність, запевняючи угоду. Звернення до реєстраційних органів не має необхідності, що економить масу часу. Незважаючи на це, в остаточній інстанції вам доведеться все ж отримати кілька документів від суб’єкта державної реєстрації. Також варто зауважити, що на кожен об’єкт право власності оформляється окремо. Перелік необхідної документації в даному випадку буде залежати від ряду факторів, а визначити його можна тільки в кожному окремому випадку.

Отримати безкоштовну консультацію