X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Дозвіл на будівництво

разрешение на строительство

Перед початком забудови будь-якого типу власник землі повинен отримати офіційний дозвіл на будівництво. При наявності всіх супровідних документів даний процес не повинен стати важким, проте іноді все ж зустрічаються проблемні випадки, через що краще бути готовим до подібних інцидентів.

В першу чергу ви повинні отримати статус законного власника земельної ділянки. Після цього піде досить тривалий процес отримання дозвільних будівництво документів, про який ми розповімо більш детально.

Процес отримання дозволу на будівництво

Спершу необхідно отримати право на земельну ділянку. Якщо ви вже є його власником або орендарем – частина справи зроблена. Незважаючи на це, заяву в органи територіальної влади з приводу початку будівництва потрібно підготувати дуже ретельно. Прикріплені до нього документи в повному обсязі можуть істотно прискорити процес. Якщо мова йде про якусь особливу зону (заповідник або лісовий масив), дозвіл доведеться отримувати у відповідних контролюючих органів. Варто відразу почати готуватися в бюрократичній тяганині, так як постійних коригувань у документації буде просто не уникнути, зважаючи на що ви ще не раз опинитеся в черзі в те чи інше відомство. Подібну роботу також можна довірити відповідним організаціям, які займаються земельними питаннями.

Робота безпосередньо з проектом

Для економії часу в подібних питаннях рекомендується виконувати кілька процесів одночасно. Зокрема, в ході оформлення документів можна зайнятися самим проектом будівництва. Вам доведеться самостійно або за допомогою кваліфікованих фахівців скласти акт робіт, межі ділянки, осі будови і багато іншого. Також майбутній об’єкт повинен пройти позавідомчу експертизу, але рішення по необхідності її проведення приймають відповідні органи.

 

По завершенню оформлення документів і отримання всіх відповідних дозволів можна переходити безпосередньо до реалізації проекту. Реальне будівництво повинно максимально збігатися з початковими начерками, так як їх габарити були внесені в документацію майбутнього будинку або будь-якого об’єкта. Варто відзначити, що навіть профільні організації займаються оформленням права на будівництво за рахунок самого замовника, так як дана послуга вимагає оплати державних комісій та багато чого іншого.

Отримати безкоштовну консультацію