X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Приватизація квартири

Приватизація квартири є законний процес перекладу житлоплощі їх державного фону у власність. Разом з отриманням документації та права на володіння тим чи іншим об’єктом, громадянин отримує нові обов’язки. Квартира після приватизації може бути об’єктом будь-якої угоди щодо неї. Всі правила отримання права власності на житло описані в Законі України «Про приватизацію державного житлового фонду».

Згідно із законодавством, процес приватизації являє собою безкоштовну передачу власності від держави або міської громади в приватне використання і володіння. Простими словами, ви отримуєте можливість отримати квартиру, яку зараз знімаєте у держави. Згідно із законом, кожен громадянин країни має право на одну безкоштовну приватизацію. Наявність прав на розпорядження майна дає людині можливість продавати, міняти, здавати чи навіть дарувати власність на особистий розсуд.

Приватизована квартира також є гарантією того, що вас не виселять з вашого будинку, так як ви будете бути єдиним законним власником. Навіть якщо ви маєте величезні борги по комунальним платежам, зробити це буде дуже складно і практично неможливо. Тільки в разі, якщо сума боргу досягне вартості самої квартири, у керуючої організації з’явиться шанс звернутися до суду і спробувати відшкодувати несплачену суму таким методом. Разом з правом власності ви отримаєте можливість зробити перепланування квартири згідно з визначеними правилами.

З великою кількістю прав на житло ви отримаєте і нові обов’язки. Після проведення приватизації квартири вам доведеться витрачати більше коштів на утримання самого багатоквартирного будинку та прибудинкової території. Для економії грошей деякі виконують все вищеперелічене своїми силами, але частіше подібні справи просто передаються обслуговуючим організаціям. Держава після приватизації знімає з себе зобов’язання покращувати умови вашого проживання, через що робити це доведеться самостійно за власні кошти.

Також власник квартири після приватизації повністю несе відповідальність за її стан. Ви будете зобов’язані стежити за всім, що відбувається в приміщенні, від пожежної безпеки до банального протікання крана, який надалі може привести до затоплення сусідів або короткого замикання.

Отримати безкоштовну консультацію