X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Особливості приватизації дачного ділянки

Приватизація дачної ділянки в Україні є досить простим процесом, але навіть він вимагає певних знань земельного законодавства. Часто громадяни країни стикаються з проблемами, так як отримує території ще за радянських часів безкоштовно, але не можуть їх продати через відсутність документації. У даній статті ми розповімо про особливості приватизації дачної ділянки і так званих підводних каменях, з якими можна зіткнутися.

Деякі ділянки можна приватизувати безоплатно, за винятком оплати всіляких форм і зборів. До їх переліку входять:

  • Землі, відведені для садівництва розміром до 0,12 гектара.
  • Ділянки для дачного будівництва в індивідуальному порядку до 0,1 гектара.
  • Присадибні території не більше 0,1 гектара в містах та 0,25 гектара в селах.

Громадяни України можуть приватизувати відразу кілька ділянок, але всі вони повинні мати різне цільове призначення. У випадку з дачними територіями і будівлями це правило не працює, через що за другу заміську садибу вам доведеться все ж заплатити. Якщо ділянка була виділена садовим товариством в особливому порядку, то для оформлення документів на землю потрібна згода його представників.

Важливим моментом в оформленні документів є те, що ділянку дачі повинен бути у використанні громадянином не менше 15 років. Тільки тоді у користувача з’явиться законне право отримати його по праву набувальною давністю. Розмір ділянки в даному випадку повинен відповідати вищезазначеного переліку, тобто не перевищувати 0,12 гектара.

Також є три чітких правила, за якими визначається можливість безкоштовної приватизації дачної ділянки:

  1. Особа побудувала будинок на території за власні кошти. Земля при цьому була передана їй у власність ще за часів Радянського союзу, але громадянин не приватизував її в силу певних обставин.
  2. Особа складається в членах даного садового товариства або спільноти. В даному випадку потрібно також отримати згоду від керівництва організації.
  3. Особа обов’язково має фактично і сумлінно користуватися ділянкою не менше 15 років.

При дотриманні всіх перерахованих вище правил ви маєте повне право звернутися до відповідних органів і претендувати на безкоштовну приватизацію землі. Для більш швидкого результату рекомендується звертатися до профільних організації, які надають підтримку в зборі та оформленні документів.

Отримати безкоштовну консультацію