X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Чи можна приватизувати тех.поверх

Придбання квартири на останньому поверсі далеко не завжди є поганою ідеєю. Прийнято вважати, що горище є причиною появи вогкості в приміщенні і холоду, від яких практично неможливо позбутися. Якщо мова йде про будинки з високими технічними поверхами на горищі, то їх можна законно приватизувати. У даній статті ми розглянемо цю можливість з юридичної і практичної точки зору.

Вигода від приватизації горища

Подібні дії будуть очевидно вигідні в будь-якому випадку, так як ви отримаєте додатковий метраж для свого житла. Говорячи простими словами, при бажанні можна отримати повноцінну дворівневу квартиру. Перед ремонтом і початком оформлення документів потрібно отримати погодження плану конструкції і масу інших документів, але законодавство України дає можливість вирішити всі питання такого типу.

Також є і другий варіант застосування горища в якості технічного приміщення. Так, він може замінити комору або підвал для зберігання речей. Оформлення документів на приватизацію приміщення в даному випадку потрібно аналогічне, але ви заощадите кошти на дорогому ремонті.

Процес приватизації підсобного приміщення

В першу чергу потрібно отримати дозвіл на приватизацію від організації, на балансі якої знаходиться будинок. Зараз реорганізація контор ЖКГ та створення ОСББ є поширеним явищем, через що отримати дозвіл у керуючої компанії не складе труднощів. Також варто провести експертизу горища, так як на ньому можуть знаходитися різні комунікації. В цьому випадку оформити право власності не вийде.

Також необхідно отримати згоду сусідів. Для впевненості в завтрашньому дні його краще завірити в нотаріуса. В ОСББ дане питання вирішується на зборах співвласників багатоквартирного будинку.

Варто звернути увагу, що і в ОСББ і в ЖЕКах з вас можуть попросити певну моральну компенсацію. Боятися цього не варто, так як всі витрати виправдаються в разі позитивного завершення процесу приватизації. Для вирішення юридичних питань краще звернутися до досвідчених фахівців, так як обиватель може припуститися помилки в оформленні документів, через що отримає відмову. Крім того, всі папери повинні бути завірені нотаріально, так як відомі випадки, коли сусіди в останній момент відмовлялися від рішення дозволити приватизацію, через що горище повертався у власність товариства домовласників або керуючої організації.

Отримати безкоштовну консультацію