X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Як вирішити граничні земельні спори?

На початку 90-х років питання про приватизацію землі стало причиною численних розглядів і суперечок з приводу кордонів ділянок. Часто жителі сусідських територій випадково заходять на чужу власність, але через дорожнечу будівель або зборів відмовляються переносити їх назад. В даному випадку питання можна вирішити тільки судовим розглядом при наявності відповідних документів.

У Земельному кодексі прописано, що суперечки з приводу межування території можуть вирішуватися не тільки судами, а й органами місцевої виконавчої влади. В даному випадку мова йде тільки про території в межах того чи іншого населеного пункту. При появі проблем з сусідами важливо пам’ятати, що у вас на руках повинні бути всі необхідні документи для вирішення питання. Якщо таких немає, необхідно подбати про їх отримання завчасно. Далі необхідно звернутися до органів місцевого управління з вимогою відправити на місце комісію, яка встановить чіткі межі вашої території. Якщо сусіди і після цього відмовляться переносити споруди або паркани, варто звертатися в судові органи. В даному випадку вам буде потрібна допомога кваліфікованого юриста. Це дасть можливість уникнути проблем з бюрократією та іншими тонкощами.

При розгляді межових спорів важливо, щоб сторони конфлікту були завчасно повідомлені про його проведення. Якщо одна з них буде відсутній, його доведеться перенести на невизначений термін. Повторна неявка сторін може бути дозволена тільки з поважних причин. Якщо говорити простими словами, Закон передбачає всі варіанти уникнення розгляду справи, через що рішення по ньому буде прийнято за будь-яких обставин.

При необхідності будь-яка зі сторін конфлікту може оскаржити рішення органів місцевого управління. При розгляду оскарження дію самого документа тимчасово призупиняється.

У будь-якому випадку, краще спробувати домовитися з сусідами, які почали незаконно використовувати вашу територію, без звернення до органів влади. В даному випадку ви не тільки економите час, а й кошти для судових зборів. Якщо ж досягти компромісу не вдається, необхідно надати сусідові документи, що підтверджують розмір площі території і розташування кордонів. Якщо і вони його не переконають, доведеться звертатися в органи місцевого управління.

Отримати безкоштовну консультацію