X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Що означає об’єднання земельної ділянки

Об’єднання двох земельних ділянок, які знаходяться в користуванні однією особою, являє собою досить простий юридичний процес, що вимагає наявності певних документів. Самостійно ви також зможете впоратися з таким завданням, але краще все ж звернутися до досвідчених фахівців, так як бюрократична система України не досконала і може змусити вас постояти в чергах за тією чи іншою довідкою. Об’єднання земельних ділянок має ряд обов’язкових умов:

  • Вони повинні мати загальне призначення і риси.
  • Обов’язковим пунктом є наявність даних про ділянки в Державному земельному кадастрі.
  • Ділянки повинні територіально розташовуватися в одному населеному пункті.
  • Також важливо мати зареєстроване право власності на ділянки в Державному реєстрі.

Далі розглянемо дії, які необхідно зробити для об’єднання двох ділянок:

  • Перевірка документів. В першу чергу перевірте коректність даних про ділянки в Державному земельному кадастрі. Якщо вам вдалося знайти неточності, їх потрібно виправити ще до початку процесу оформлення. Також варто звернутися до нотаріуса для оформлення відповідної заяви.
  • Технічна документація. Важливим пунктом при об’єднанні ділянок є технічна документація, яку потрібно при необхідності замовити у землевпорядній організації. Виконанням таких робіт може займатися тільки особа, яка має відповідні сертифікати. Перелік організацій, в які можна сміливо звертатися, ви знайдете в інтернеті.
  • Важливо завчасно укласти договір про вартість і терміни виконання робіт. Знайти приклади документів також можна в Мережі.
  • Також необхідно буде провести геодезичні роботи і підготувати документи в терміни. На кордонах ділянки повинні бути межові знаки за встановленим законодавством зразком.
  • Зверніться до органу Держземагентства України із заявою про реєстрацію нової ділянки, сформованого після об’єднання двох інших.

Після проведення всіх вищеописаних дій потрібно звернутися в Реєстраційну службу і направити відповідну заяву на право власності. Протягом 14 днів відомство розглядатиме запит, після чого ви отримаєте відповідь. Якщо він буде позитивним, то після цього ваше право на об’єднаний ділянку буде офіційно зареєстровано.

Отримати безкоштовну консультацію