X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Що визначає вартість нерухомості

Вартість нерухомості завжди вважалася одним з головних питань, які цікавлять потенційного покупця квартири або будинку. Фактори, що впливають на неї, можуть залежати не тільки від якості самої житлоплощі, а й від інших показників, серед яких загальна ситуація на ринку, курс валюти, місце розташування і багато іншого. У даній статті ми розберемося в тенденціях ринку нерухомості і їх вплив на її вартість.

Якщо говорити про будинках і квартирах, визначити фактори ціноутворення нерухомості досить просто. Існує чіткий перелік показників, які враховуються при складанні цінника:

  • Район. Розміщення будинку може бути головним чинником в розмірі цінника на нерухомість. За квартиру у віддаленому районі мегаполісу можуть просити стільки ж, скільки в центрі міста в провінції. Крім того, важливу роль відіграє і інфраструктура, наявність якої буде безпосередньо впливати на цінник.
  • Характеристики будинку. В даному випадку важливо враховувати матеріал, що застосовувався в будівництві будинку, можливість зведення додаткових будівель або перепланування та багато іншого.
  • Поверх. Як правило, найдорожчими вважаються квартири, розташовані на середніх поверхах. Якщо мова йде про приватний будинок, то важливу роль відіграє його поверховість. Разом з нею збільшується і розмір житлоплощі, що впливає і на цінник.
  • Наявність ремонту. Стан будинку і квартири також позначається на її вартості. Якщо вселитися в них можна без особливих вкладень, цінник значно зростає. Квартири, які знаходяться в нежилому стані і вимагають проведення ремонту, коштують менше.
  • Вид з вікна і прилегла територія. Як правило, даний фактор майже не позначається на вартості будинку, але також має вплив на неї. У будь-якому випадку, квартира з чудовим краєвидом за вікном буде коштувати дорожче тієї, яка розташована поруч із заводом або будівництвом.
  • Попит і ринкові тенденції. Даний фактор має найбільший вплив. Як правило, показники вартість квартир мають сезонні зміни, через що перед придбанням нерухомості краще ознайомитися з ними.

Оцінювачі квартир завжди керуються перерахованими вище правилами, які не змінюються протягом багатьох років. Існують і інші тонкощі, але вони впливають на цінник незначно. Також має місце і правило торгу, що дозволяє знизити вартість квартири або будинку при безпосередніх переговорах з їхніми нинішніми власниками.

Отримати безкоштовну консультацію