X Натисніть на номер, щоб зателефонувати

Що краще декларація про початок будівництва або узаконення самобуду?

Якщо заплановані на початок будівництва власники земельних ділянок стикаються з певними проблемами. Існують два види оформлення документів: декларація про початок будівництва та узаконення самовільної забудови. Далі ми розглянемо переваги і недоліки вищевказаних процесів.

Декларація про початок будівництва

Згідно із законодавством, починати будівельні роботи без відповідного повідомлення заборонено. У той же час, державні органи не можуть повною мірою проконтролювати зміни плану приватного землеволодіння. При роботі з великими проектами замовник повинен отримати ряд дозвільних документів, що значно спростить оформлення інших надалі. Якщо право на будівництво передається третім особам, наявність дозволу обов’язково, так як в майбутньому можуть виникнути складності в процесі узаконення самовільної забудови. Замовник повинен протягом трьох робочих днів повідомити про зміни плану в органи державного будівельного контролю.

Узаконення самобуду

Другий метод цікавить найчастіше приватних землевласників, так як реалізувати його простіше при незначних змінах плану. У той же час, краще відразу оформити документи і не переживати з цього приводу в подальшому. Якщо споруда потрапить під перевірку, її власник може отримати штраф, припис або навіть постанову про знесення самобуду. Часто буває, що об’єкт уже був побудований під час придбання земельної ділянки, але в документах він відсутній. При проблемах такого типу варто відразу ж звернутися до відповідних організацій, які надають підтримку в оформленні документів. Узаконювати такі споруди потрібно в обов’язковому порядку, так як без їх наявності в плані можна отримати штраф або навіть позбутися прав на передачу власності. З 2017 року діє новий порядок ведення будівельної діяльності. Також є перелік будівель, які не потребують додаткового дозволу. Деякі типи перепланування можна проводити самовільно. При визначенні наявності самобуду на території земельної ділянки краще відразу звернутися за допомогою до профільних організації.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що краще відразу мати на руках документи, ніж в майбутньому переживати з приводу їх отримання і ризику отримати штрафи. У зв’язку з цим, для землевласників оптимальним вважається саме перший варіант, який передбачає отримання попереднього дозволу на будівництво.

Отримати безкоштовну консультацію